Momentan este Joi Mar 21, 2019 6:02 pm

Postează un topic nou Răspudne la subiect  [ 19 mesaje ]  Dute la pagina Precedentul  1, 2
fantanele dolj 
Autor Mesaj
Activ

Autentificat: Joi Ian 22, 2009 11:12 pm
Posturi: 134
Post Re: fantanele dolj
Nu uitati ca este vorba de "abordare in conditii de concurs cu aprox 60 echipe".
Asta schimba total datele problemei.Eu cred ca la Fantanele problema nu va fi pestele ,ci concurentii.Acolo vad eu batalia mare.Cred ca daca reusesti sa anihilezi standurile vecine ,prin strategie de nadire,cunoasterea mai buna a baltii,a orelor de hranire a pestilor,daca ai o tehnica de nadire si de aruncare mai buna,ai rezolvat ecuatia pe jumatate.Daca ai si o nada decenta,daca reusesti sa te adaptezi rapid la particularitatile baltii(raci ,carasi hamesiti,etc.),plus ceva noroc,cred ca ecuatia este rezolvata.Strategia de nadire cred ca trebuie facuta ,in mare parte,pe balta,in functie de tragerea la sorti,de vecinii de standuri si de locul de pescuit.

Mar Feb 22, 2011 11:12 pm
Veteran

Autentificat: Lun Mar 17, 2008 8:11 pm
Posturi: 359
Antrenament si informatii!

Mar Feb 22, 2011 11:39 pm
Activ

Autentificat: Lun Feb 14, 2011 2:25 pm
Posturi: 111
Locaţie: Bucuresti
care poza care scris Nea Victor?

Mar Feb 22, 2011 11:41 pm
Activ

Autentificat: Lun Feb 14, 2011 2:25 pm
Posturi: 111
Locaţie: Bucuresti
Aici ai mare dreptate. Pe Fantanele se practica chestia cu inchiderea celor de langa tine daca eshti meserias la aruncari si la nadire si bineinteles prin nada. Cat priveste racii, astia se pot elimina prin adaos de piper pe nada(de exemplu).

DINU SORIN scrie:
Nu uitati ca este vorba de "abordare in conditii de concurs cu aprox 60 echipe".
Asta schimba total datele problemei.Eu cred ca la Fantanele problema nu va fi pestele ,ci concurentii.Acolo vad eu batalia mare.Cred ca daca reusesti sa anihilezi standurile vecine ,prin strategie de nadire,cunoasterea mai buna a baltii,a orelor de hranire a pestilor,daca ai o tehnica de nadire si de aruncare mai buna,ai rezolvat ecuatia pe jumatate.Daca ai si o nada decenta,daca reusesti sa te adaptezi rapid la particularitatile baltii(raci ,carasi hamesiti,etc.),plus ceva noroc,cred ca ecuatia este rezolvata.Strategia de nadire cred ca trebuie facuta ,in mare parte,pe balta,in functie de tragerea la sorti,de vecinii de standuri si de locul de pescuit.

Mar Feb 22, 2011 11:44 pm
Activ

Autentificat: Mar Iul 04, 2006 6:59 pm
Posturi: 124
oanavictor scrie:
care ar fi strategia de nadire la un lac mare ,peste putin si mic ,in regim de concurs cu 60 de echipe ?
ce nada a-ti folosi ,cata si mai ales cate boilliesuri [solubile sau fierte ]?

daca nu as avea nici un fel de informatie....
primul pas:cautarea de structuri cat de mici,orice de care te poti "lega"...
2.daca exista structuri as merge pe un pescuit izolat,precis,la marker (3-4 bulgari de grund si 2-300 grame de bile , si fierte si solubile,pe fiecare lanseta)cu cate o lanseta pe fiecare structura...la carlig solubila/snowman/pop-up
3.daca nu exista structuri....nadire zonala,nu foarte intensa,liniara, incepand din 30 m pana la 100 m...pescuit in trepte cu 3 lansete la 40-60-80 m iar cea de-a 4 a peste patul de nada...la carlig solubila pe pat si snow/pop-up afara...

Vin Feb 25, 2011 4:57 pm
Veteran

Autentificat: Joi Apr 02, 2009 7:10 am
Posturi: 399
trebuie incercat si cu una la interceptie fara nada.... daca e haituit si nu sta locului , " mananca din mers"

Vin Feb 25, 2011 5:05 pm
Veteran

Autentificat: Lun Mar 17, 2008 8:11 pm
Posturi: 359
laur scrie:
mananca din mers

cu pasi repezi sau misi shi desi?

Vin Feb 25, 2011 11:13 pm
Afişează posturile de la precedentul:  Sortează după  
Postează un topic nou Răspudne la subiect  [ 19 mesaje ]  Dute la pagina Precedentul  1, 2